fbpx
Dobré víno v Lounech

K Vánocům patří dobré víno

Ano, k Vánocům jistě neodmyslitelně patří kvalitní dobré víno. Ať už na štědrovečerní stůl nebo pod vánoční stromeček. A my myslíme na vaše blaho a proto máme tip na nejlepší vína, které jsme ochutnali. Jsou jimi vína z VINNÝCH SKLEPŮ KUTNÁ HORA, které vynikají svou mineralitou a kořenitostí, která pramení z podloží bohatého na minerální složky.

VINNÉ SKLEPY KUTNÁ HORA

Vinařství je kompletně certifikováno jako BIO a jako jediné vinařství v České republice se může pyšnit prestižním certifikátem biodynamického zemědělství DEMETER.

»Co se skrývá pod označením DEMETER?«

Demeter je značka/certifikát, kterou se označují výrobky vyrobené v biodynamickém zemědělství. Udělení tohoto certifikátu je podmíněno velmi přísnými podmínkami. V tomto systému se nesmí používat syntetická hnojiva, chemické prostředky na ochranu rostlin nebo použit aditiva při výrobě produktů.

JAK VYRÁBÍ VÍNO?

Statek vidí jako živý organismus, který podléhá i nemateriálním vlivům, takže práce na vinici podřizují fázím měsíce. Pro ošetření vinic nepoužívají žádné chemické prostředky, ale výluhy z rostlin, které si samy vyrábí. Do moštů nepoužívají, ani umělé kvasinky, kvašení není řízené.

Veškeré procesy probíhají spontánně, přirozenou cestou, tak aby se ve vínech zobrazily skutečné půdní a klimatické podmínky vinice v daném roce. Pracují s jemnými kaly, které víno chrání i léčí a umožňují šetřit sírou, aby vás nebolela hlava. U červených vín probíhá lahvování většinou bez filtrace, tak aby si vína zachovala maximum zdraví prospěšných látek. I ve sklepě se řídí přirozeností. Vína zrají v nerezových nádobách nebo sudech nejvyšší kvality od francouzských bednářů.

Přijďte si vybrat bio víno z VINNÉ SKLEPY KUTNÁ HORA do naší prodejny.

Pokud byste chtěli další zajímavé informace o vinařství, navštivte webové stránky https://vinokutnahora.cz.