10 tipů pro zdravější život
21.4.2017
Raw dorty – proč jsou tak báječnou alternativou
22.5.2017

Káva na našem mlýnku: Doubleshot

Při hledání ideální kávy pro naší kavárnu jsme navštívili desítky kaváren, ochutnali řadu druhů káv v různých variantách přípravy a studovali celý proces od pěstování kávovníku až po ideální nastavení kávovaru. Náš cíl byl najít kávu, která je opravdu kulinářským zážitkem. Zapomeňte na italská espressa, naše hledání je u konce a ode dneška máme na mlýnku kávu z české pražírny Doubleshot.

doubleshot kava logo

Káva z rukou farmáře

Naši přátelé z Doubleshot všechny farmy, odkud kávu nakupují, osobně navštěvují. Každou várku před nákupem ochutnávají, a když jim to čas dovolí, pomáhají farmáři i se sklizní. Díky tomu vám vždy můžeme povědět, odkud káva, kterou zrovna popíjíte, pochází a jak se jmenuje farmář, který ji pro vás sklidil. Kávy nakupované v programu “Káva z rukou farmáře” mají jednu z nejlepších chuťových kvalit (minimálně 85 bodů podle SCAA cuppingového formuláře) a víme vše o jejich původu, odrůdě, způsobu zpracování a datu sklizně.

doubleshot sber kavy kava

 

Sezónní káva

Chceme vám přinášet jen ty nejlepší zážitky z naší kávy, a proto u nás nikdy nenaleznete více jak 1-2 druhy káv najednou. Káva je ovoce, které je sezónní surovinou a v různých částech světa se sklízí v různou dobu. Proto se u nás bude nabídka kávy čas od času měnit, ale vždy si můžete být jisti, že jde o tu nejčerstvější kávu, která byla upražena teprve před pár dny.

 

Připravte si svoje chuťové pohárky

Máme pro vás připravenou celou řadu kávových nápojů, od espressa až po flat white. Pokud dáváte přednost bezlaktózovému mléku, nabízíme variantu se sójovým nebo mandlovým mlékem. A pro opravdové znalce jsme připravili alternativní způsoby přípravy kávy!

 

Nepijete kávu?

I na vás jsme mysleli a můžete u nás ochutnat celou řadu kávových alternativ. Můžete si dát cascarru, nápoj ze slupek kávových třešní, horchatu z tygřího ořechu a lucuma přášku nebo maccachino z prášku z plodiny maca. O přípravě, složení a účincích těchto nápojů už brzy budeme psát.

 

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
Lukáš je cestovatel, který nevydrží dlouho na jednom místě. Rád objevuje a zkouší nové věci a ještě raději o tom píše. Je jedním ze zakladatelů Macrolife Food & Coffee.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *