fbpx
Tam Dem Espresso Doubleshot

Výběrová sezónní káva z české pražírny

Pravá výběrová káva je sezónní surovina, a proto se naše nabídka kávy několikrát do roka mění. Kávu nakupujeme od pražírny Doubleshot, která se od roku 2009 postupně stala lídrem mezi pražírnami s výběrovou kávou. Kávy si v Latinské Americe a v Africe vybírají dle chuťového profilu, který v sobě nezaměnitelně odráží terroir, odrůdu, zpracování a filozofii farmáře.

Kromě kávové nabídky si u nás můžete pořídit i kávu zrnkovou a to jak pro přípravu domácího espressa (Tam Dem, Doubleshot), tak kávy, které si nejlépe vychutnáte díky alternativním přípravám. Aktuální výběr Vám vždy představí obsluha. Nebojte se zeptat.

Nápoje, které nejspíš neznáte

Kromě klasické nabídky káv máme také řadu zajímavých nápojů, které pravděpodobně nikde jinde neochutnáte, ale za zkoušku rozhodně stojí. Oblíbili jste si například matchu. Pokud si právě dnes toužíte dát něco jiného než kávu, u nás máte rozhodně na výběr.

Matcha káva v lounské kavárně
Fentimans limonády v Lounech

Voda z doby ledové a další studené nápoje

Přijďte ochutnat vodu z doby ledové, která je stáčená v severních Čechách. Dejte si čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, limonády Wostok či Fentimans nebo domácí limonády, které nepřipravujeme z pochybných sladkých koncentrátů, ale ze sirupů, které kromě vlastního příběhu a ruční výroby jsou také stoprocentně přírodní (ano ano, i bez kyseliny citronové).

Biodynamická vína

Dostali jste chuť na skleničku dobrého vína? Máme pro vás v nabídce vína pěstovaná u Kutné Hory podle zásad biodynamického zemědělství. Vína nesou prestižní německou značku kvality Demeter a nejen že Vás každá lahev překvapí svou vytříbenou chutí, ale také tím, že Vás po nich rozhodně hlava bolet nebude.

My jsme si je zamilovali. Úspěch u Vás mají i degustace vín pod vedením znalého someliéra. Zapište se do našeho newsletteru, ať vám další degustace neunikne.

Kavárna Louny Ústecký kraj
Kavárna v Lounech a okolí
Macrolife Food & Coffe vzhled kavárny
Kavárna se zahrádkou Louny

Příjemné posezení uvnitř i na zahrádce

Po většinu roku je vám k dispozici venkovní zahrádka, která je v příjemném stínu a zároveň v klidné ulici.

U odpolední kávy vás tak nebude nic rušit. Vnitřní prostor kavárny a prodejny je plně klimatizovaný, děti navíc budou nadšené z dětského koutku.

Vaříme a pečeme

Kuchyně

Macrolife jsme založili, abychom více lidem ukázali, že zdravý životní styl není o odříkání, ale o dopřávání si toho nejlepšího nejen pro naše tělo, ale i pro naše smysly.

Vše, co u nás ochutnáte, jsme uvařili s láskou.

Vařit nás baví a dělat to tak trochu jinak nás baví ještě víc. Z naší kuchyně tak ochutnáte dezerty bez vajec a mléka, zeleninové polévky bez lepku a laktózy a na snídani u nás můžete ochutnat to, kvůli čemu byste jinak museli cestovat až do Prahy. Naším záměrem je nabídnou pestrý výběr dezertů a jídel tak, aby si každý mohl pochutnat bez omezení.

O polévkách

Naše polévky jsou čistě zeleninové a tedy veganské (bez laktózy a živočišných produktů). Používáme BIO francouzský olivový olej, koření jsme si oblíbili Sonnentor a kromě mořské soli v nich najdete už jen zeleninu.

Polévky máme od pondělí do pátku, a to vždy od 11:00.

Macrolife Louny polévka

O snídaních

Nabízíme sladké i slané snídaně. Rádi plníme vaše přání a proto na snídaňovém menu nechybí vejce. Kromě vaječné omelety můžete ochutnat také naši mangovou smoothie misku nebo vyhlášené Ham&Eggs (vejce se šunkou).

Pro aktuální nabídku klikněte tady.

Snídaně nabízíme:

Pondělí až pátek: 7:30-10:00 | Sobota: 7:30-12:00

Obložené pečivo

Pokud milujete tradiční vajíčkovou pomazánku, vyzkoušejte u nás naši zdravou variaci, které říkáme tofujíčková. Plníme s ní croissanty a bagety, a dokonce i zapřísáhlí milovníci vajíčkové pomazánky si ji zamilovali. Tofujíčková pomazánka je ze samých zdravých ingrediencí, najdete v ní tofu, ale i kurkumu, která se pro své zázračné vlasnosti používá v Indii už 6000 let jako lék.

Housky plníme také humusem, kvalitní šunkou a zeleninou.  Rychlou snídani s sebou nebo svačinu tak máte vyřešenou raz dva.

O sladkostech

I my milujeme sladké! Ale bez rafinovaného bílého cukru. Z naší produkce Vám tedy nabídneme muffiny a cupcaky slazené třtinovým cukrem, medem, v některých případech i sirupy či xylitolem a troufli jsme si výjimečně sladidlo vynechat úplně.

Snažíme se pro vás připravovat takové muffiny a dortíky, které jsou nejen chutné, ale i nutričně hodnotné. K pečení používáme prvosuroviny, BIO nebo celozrnnou mouku, raw kakao z Troubelic, kvalitní kokos, krémy děláme z kokosového mléka apod.

Zmrzlina v Lounech!

Točená zmrzlina

O naší zmrzlině

V sezóně Vám nabízíme kvalitní ovocnou točenou zmrzlinu. Na výběr je vždy ze dvou druhů. Zmrzliny jsou bez lepku, laktózu obsahují jen některé druhy. Aktuální informace o alergenech Vám na vyžádání poskytne obsluha.

A v čem jsou naše zmrzliny jiné? Mají vysoký podíl ovoce, intenzivní chuť a je těžké jim odolat. Zkoušet budeme i sorbety, kde se chuť bude téměř blížit čerstvě utrhnutému ovoci. Přijďte ochutnat.

Nejlepší zmrzlina v Lounech

Šťastné hodinky v Macrolife

Happy hours

Šťastná hodinka Louny

Šťastná hodinka

O všední dny nabízíme vybrané kávy s 33% slevou. Na zlevněnou kávu můžete přijít od pondělí do pátku v těchto hodinách:

7:30 – 9:00

13:00 – 14:00