fbpx
Kosmetika Austin Austin

TEST: Nová BIO kosmetika AUSTIN AUSTIN přesvědčí i beze slov

Kosmetiku Austin Austin jsme si oblíbili. Malá společnost, kterou s dcerou založil celoživotní vyznavač organické stravy Richard Austin, vyrábí čistě přírodní, ale velmi účinnou kosmetiku pro péči o tělo, ruce i vlasy. Kosmetiku jsme sami vyzkoušeli a nově zařadili do našeho sortimentu.

Kosmetika, která se nechlubí

Kosmetika od Austin Austin vám toho o sobě na první setkání moc neprozradí. Nenajdete o ní žádnou recenzi, na produktové etiketě se nic nepíše o tom, o jak skvělou a účinnou kosmetiku se jedná a proč si ji za každou cenu musíte koupit. Držíte v ruce něco, co neznáte a o čem se nic nedozvíte. Jaká je pravděpodobnost, že vás takový produkt zaujme? Nejspíš moc ne, ale my vám prozradíme, proč by měla.

Ani v biokosmetice neplatí, že funguje každému

Připadám si tak trochu jako “bioindikátor”, což je terminus technicus, který můžete slyšet na hodinách biologie už na střední škole. Tento termín dle Wikipedie označuje organismus užívaný ke sledování čistoty životního prostředí. Například: čisté prostředí rovná se výskyt lišejníků. V mém případě: dejte mi kosmetiku a já vám řeknu, jaká doopravdy je.

Zkoušela jsem ajurvédskou značku z Londýna, kde pro každý typ pleti bylo v nabídce minimálně patnáct sofistikovaných a dost opěvovaných produktů. Po třech dnech užívání jsem si řekla, že mi to za to dál nestojí a skončila v koši.

Zkoušela jsem také BIO certifikovanou kosmetiku z Nového Zélandu, čistě přírodní, skvělé složení, už po první aplikaci jsem věděla, že s tím musím přestat. Začervenalá, suchá, podrážděná a štípající pleť je totiž přesně to, co se mi děje, když kosmetika nefunguje.

Austin Austin je kosmetika, která funguje

Kosmetika Austin austin

 

U značky Austin Austin jsem úplně nevěděla, co mám čekat. Nikdo mi to neřekl. Jestli dobře hydratuje, nebo jestli úspěšně detoxikuje. Je proti vráskám? Na zralou nebo citlivou pleť? Už jsme si zvykli, že každá pleť přece potřebuje individuální přístup. Ale tak jako vám značka o svých účincích nic nepoví, tak vás nechá v němém úžasu poté, co ji vyzkoušíte.

Nehledě na lahvičky z recyklovaného materiálu a krabičky z FSC akreditovaných udržovaných pralesů v rámci udržitelného rozvoje, vás zaujmou minimalistické kresby Christiana Newsbyho. Poté, co otevřete lahvičku, ucítíte naprosto originální a neotřelé kombinace vůní jako bergamot s jalovcem, palmarosu s vetiverem nebo neroli a petitgrain. A nakonec po vyzkoušení zjistíte, že něco takového svět kosmetiky ještě nezažil.

Jak působí kosmetika Austin Austin na pleť

Pleť se uvolňuje ze svého sevření z chemikálií a ze své frustrace z nedostatečné výživy, uklidňuje se do balancované a spokojené pozice, kterou už žádné vnější ani vnitřní okolnosti nerozhodí a šťastně září po celý den. Ještě večer při čištění vám řekne, že krém, který jste si aplikovali ráno, je stále funkční a na pleti ho jasně rozeznáte. Postará se o vás po celý den a nenechá vás na holičkách.

Řada kosmetiky Austin Austin obsahuje pouze šest produktů, pro muže i ženy zároveň. V šesti lahvičkách najdete vše, co vaše tělo může žádat.

  • Péče o vlasy: šampon a kondicioner (vůně bergamotu a jalovce)
  • Péče o ruce: mýdlo a krém (vůně palmarosy a vetiveru)
  • Péče o tělo: mýdlo a krém (vůně neroli a petitgrain)

Kosmetika, která se zrodila v Anglii ve městě Norfolk, je výsledkem spolupráce otce a dcery. Richarda, jednoho z prvních v Anglii, kdo v 70. letech začínali s bio potravinami a Bessie, která na těchto potravinách vyrostla.

Jejich kosmetická řada tak nabízí produkty bez geneticky modifikovaných složek, bez SLS, silikonů, parabenů, minerálních olejů, parfémů a také bez umělých barviv. Je etická i estetická, komplexní a dokonalá. A také tak trochu němá. Nic vám dopředu neřekne a nechá vás, abyste si svůj názor jednoduše udělali sami.

Kosmetika Austin Austin je dostupná v lounské bioprodejně Macrolife Food & Coffee.