fbpx

Pozvánka: Výstava obrazů Veroniky Jiránkové – 18. září 2021

Srdečně vás zveme na vernisáž Veroniky Jiránkové s hudebním doprovodem Jiřího Langra, ochutnávkou vín a občerstvením.

  • Kdy: 18.9.2021 v 17:00
  • Kde: Macrolife Food & Coffee, Na Valích 511, Louny

REZERVACE MÍSTA MOŽNÁ POUZE OSOBNĚ V KAVÁRNĚ.

 

O autorce Veronice Jiránkové

Malování mě fascinovalo již od dětství, ale k větším plátnům jsem se dostala až v době mého mateřství. V té době jsem se přestěhovala do prostornějšího bytu, který se posléze stal mou osobní galerií. Ráda si hraji s barvami a kombinuji různé techniky, líbí se mi obrazy, ve kterých se mohu ztrácet a které podněcují mou fantazii. O toto se snažím i v mé tvorbě a tento druh relaxace vnímám jako sebeléčivý.

Začátkem roku 2018 má osobní „galerie“ zaujala výtvarnici Janu Tesaříkovou, která mi nabídla možnost vystavovat v galerii U Milenky na Praze 10. Vernisáž se uskutečnila 7.4.2018 a k mému překvapení měla velký ohlas. Od té doby maluji nejen pro radost ale i na zakázku, účastním se prodejních akcí a pořádám výstavy.

V mládí jsem se vyučila dámskou krejčovou, prodloužila si studium střední školou zaměřenou na ekonomii a poté vycestovala na 5 let do zahraničí, což byla nejlepší škola mého života. Pobývala jsem v Anglii, Holandsku a Německu. Po návratu jsem uplatnila své jazykové schopnosti a 13 let pracovala jako Marketing Manager v německé společnosti Vaillant Group Czech.

Ve 37 letech mne zasáhla nemilá životní zkušenost, která mi pomohla napsat knihu na podporu Nadačního fondu N, FN Motol.

Dále jsem se účastnila projektu na podporu Nadačního fondu Na Křídlech Motýla. Bohužel z důvodu Koronaviru, tato nadace momentálně přerušila svoji činnost.