fbpx
Sirupy z Dobroty z přírody u nás můžete zakoupit

Přírodní sirupy – dobroty z přírody

Sladké, horké, voňavé a jedinečné

Někdy můžete hledat hodně dlouho a přesto ne a ne najít. Zato některé věci prostě jen tak přijdou a mile vás překvapí ve všech směrech. Jako naše právě objevené sirupy Dobroty z přírody.

Sedíme po obědě v jedné z restaurací v Českém Krumlově a rozhlížíme se, co tu ještě nabízí zajímavého. Nejsem příznivce sladkých nápojů, které se servírují z pochybných ingrediencí, jmenují se domáckými jmény a chutnají tak, že už si je příště nedáte. Z nějakého důvodu mě ale přitahuje nabídka horkých nápojů a jeden z nich si tedy objednávám.

Přírodní čisté sirupy bez přídatných látek

Zkoumám a očichávám to voňavé potěšení v hrníčku před sebou a nechávám se překvapovat chuťovými a čichovými vjemy. Je mi najednou naprosto jasné, že jsem našla něco, co jsem ani nehledala a že je to naprosto výjimečné. Navíc zjišťuji, že se jedná o nápoj čistě přírodní, což je označení, které mohou nosit jen ty výrobky, které jsou opravdu „čisté“, tzn. bez přídatných látek.

O dva dny později jsme již na ochutnávce u paní Ireny, která celý život pracovala v potravinářství a sirupy začala vařit teprve nedávno.

„Nepoužívám bílý cukr, ale přírodně zpracovaný cukr třtinový z ostrova Mauricius. Nepoužívám ani kyselinu citronovou, ale šťávu z čerstvě vylisovaných citronů. Kyselina citronová E330 se totiž nevyrábí z citronů, jak název napovídá, ale plíseň Aspergilus niger je „krmena“ sacharózou (např. melasou). Vzniklý roztok se vysráží hydroxidem vápenatým, poté pomocí kyseliny sírové a dalších chemických látek se z této hmoty získá kyselina citronová. Víc než polovina světové produkce kyseliny citronové E330 se vyrábí v Číně.“

Paní Irena má vystudovanou Vysokou školu chemicko-technologickou a jednoduše ví, jak to v potravinářském průmyslu chodí.

Sirupy u nás můžete také rovnou ochutnat!

Sirupy u nás můžete také rovnou ochutnat!

Sirupy bez konzervantů, barviv, aromat i bílého cukru

Své sirupy připravuje bez konzervantů, barviv, aromat a bílého cukru i bez oné kyseliny citronové a ten rozdíl poznáte!

„Sirupy vyrábím ručně z čerstvých bylinek, pro radost a s láskou. Nejlepší sirup je takový, který chutná jako čerstvá bylinka, ten, který v horkých dnech osvěží jako studená limonáda, v sychravých dnech zahřeje jako horký nápoj. Léčivá síla bylinek obsažená v sirupech pomůže při nachlazení nebo jiných zdravotních neduzích. Bylinky mi pomáhají sbírat paní z okolí a já je šetrně zpracovávám čerstvé v den, kdy jsou sebrané.“ Ochutnáváme sirup pampeliškový, je neskutečně jemný a voňavý, pokračujeme višní, bezinkou a mátou a končíme sirupy ze zázvoru. Už mám i svého favorita, manžel také a říkáme si, které sirupy asi zaujmou vás.

Je mi velkým potěšením, že vám můžeme přinášet výjimečné produkty, které vám nejen chutnají, ale které vám přinesou i benefit ve formě prevence, podpory léčby různých onemocnění nebo posílení imunity.

Největším potěšením ale je, že stejně jako si sirupy Dobroty z přírody získaly mě, získávají si i vás a vy si s sebou domů kromě sirupů odnášíte i to krásné nadšení z právě objeveného přírodního pokladu. Důvod je jediný: ten rozdíl jste už totiž poznali.